Zaprezentuj swój projekt podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich !

Jeżeli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich i chciałbyś pokazać, co udało Ci się osiągnąć lub zbudować w regionie dzięki środkom unijnym, przyłącz się do akcji promocyjnej i w dniach 5-7 czerwca 2020 r. weź udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich.

Na terenie województwa pomorskiego DOFE odbędą się już po raz ósmy. Inicjatorem tego wydarzenia w 2013 r. był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku, a od maja 2014 r. akcja ta została zrealizowana na terenie całego kraju i kontynuowana jest do tej pory. Jest to wydarzenie skupiające przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów korzystających z funduszy europejskich.

Dzień Otwarty w Państwa projektach, nie musi być wielką, spektakularną imprezą. Może to być udostępnienie bezpłatnie lub ze zniżką codziennej oferty lub organizacja dodatkowego wydarzenia. To co wyróżnia DOFE spośród innych, podobnych akcji, to wydarzenia w miejscach niekoniecznie związanych z rozrywką i relaksem. Możliwość poznania teatrów, szpitali, zakładów produkcyjnych czy oczyszczalni ścieków od zaplecza również ciekawi i przyciąga mieszkańców. W zeszłym roku na całą akcję złożyły się aż 842 różne wydarzenia. Odwiedziło je blisko 160 000 osób!

Wszystkie pomorskie wydarzenia, które odbędą się w tym roku w ramach DOFE zostaną przedstawione na stronie www.dniotwarte.eu oraz na Facebooku na profilu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Koordynatorem Dni Otwartych w województwie pomorskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a koordynatorem akcji ogólnopolskiej Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przy wsparciu i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi.

Wzorem lat ubiegłych propozycją jest, aby obchody Dni Otwartych dedykowane były innym tematom i grupom uczestników w podziale:

5 czerwca 2020 r. – Dzieci, młodzież i studenci. Umożliwienie wycieczkom oraz grupom zorganizowanym zwiedzanie placówek zrealizowanych w ramach unijnych projektów, a także zorganizować wydarzenia przeznaczone głównie dla tych grup;

6-7 czerwca 2020 r. – Rodziny z dziećmi. Zachęcać uczestników do aktywnego udziału w atrakcjach sportowych, turystycznych czy grach miejskich.

Zgłoszenie uczestnictwa możliwe jest poprzez wypełnienie formularza na już dostępnej stronie www.dniotwarte.eu (zgłoszenia przyjmowane są do końca marca 2020 r.).